Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
HASTANELERE SOSYAL MEDYA YASAĞI GELDİ!

HASTANELERE SOSYAL MEDYA YASAĞI GELDİ!

Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla ülke gelindeki kamu hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kullanımıyla ilgili yasak başladı

16 Mart 2016 - 09:20

 GÖRÜŞ AYRILIKLARI ORTAYA ÇIKTI

Manisa'da Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarına sosyal medya yasağı getirildi.  Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin sağlık kuruluşlarına gönderdiği yazı ile başlayan yasağa gerekçe olarak ise  Sağlık Bakanlığı'nın tüm illere gönderdiği talimat gösterildi. Sağlık çalışanlarının  Youtube,  Facebook ve  Twitter gibi sosyal medyaya erişimi engelenmesi sağlık çalışanlarının bağlı olduğu sendikalarda görüş ayrılıklarını da beraberinde getirdi.

 

FACEBOOK, TWITTER VE YOUTUBE'A ERİŞİM YASAĞI Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu'na bağlı  Türkiye sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen)  Manisa Şube Başkanı Rıtvan Mutlu, yasağı olumlu karşıladıklarını belirterek, “Şu an hastane ortamında sağlık çalışanlarımız maillerine bakabiliyor ve internetten günlük işlerini yapabiliyorlar. Şu an sadece  Youtube,  Facebook ve  Twitter gibi sosyal medyalara erişim yasağı uygulandı. Bunu çok olumlu buluyoruz. Mesai saati içerisinde sosyal medyada vakit geçirilmesindense herkes işine bakar” dedi.

 

”SOSYAL MEDYA KULLANILIRSA DEDİKODU YAPILMAZ” Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu'na (KESK) Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen)  Manisa Şube Başkanı  Mustafa Irgat ise bu tür kısıtlamaların kimseye faydası olacağını düşünmediğini söyledi. Irgat, “Zaten isteyen kendi telefonları ile sosyal medyaya istediği zaman girebiliyor. Sağlık çalışanlarının hastanenin internetini kullanarak, sosyal medyaya girmesi söz konusu değil. Bu kısıtlama kötü bir imaj. Sağlık çalışanları sosyal medya kullanırsa dedikodu yapmaz. Sosyal medya olmadı mı işyerlerinde sürekli insanlar birbirini çekiştiriyorlar. Bu kısıtlamanın bir faydası yok. Tabi bugünlerde  Türkiye'nin gündeminde terör var. Eğer terör konuları ile ilgili paylaşımları engellemekse amaç mantıklı olabilir” diye konuştu. Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Ayhan Korkmaz, yasağın  Sağlık Bakanlığı tarafından tüm illerde uygulandığını belirtip, “Hastanelerdeki bilgisayarların veri tabanları  Sağlık Bakanlığı'nın serverine bağlı. Erişimdeki yükü azaltmak için böyle bir karar alındı” dedi.

 

 

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Elektrikli Otobüsler Dezenfekte Edildi
Elektrikli Otobüsler Dezenfekte Edildi
Bu Zam İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürdü
Bu Zam İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürdü