Akhisar Belediyesi beton santrali ile hem ek gelir hem de hızlı hizmet sunuyor


Akhisar Belediyesi beton santrali ile hem ek gelir hem de hızlı hizmet sunuyor

Akhisar Belediyesi 2022 yılının başlarında kurduğu Beton Santrali ile belediyeye hem ek gelir sağlarken hem de belediye hizmetlerinin daha hızlı yapılmasına olanak sağlıyor. 8 mikser ve 2 pompa ile faaliyetlerine devam eden Akhisar Belediyesi iştiraki Atakbel Beton Santrali bugüne kadar 30 bin metreküp beton üretti.
Akhisar Belediyesi’nin iştiraki olan Atabel Beton Santrali yaklaşık 15 milyon liralık yatırım ile çift dolum yapabilmekte ve saatlik 180 metreküp hazır beton üretme kapasitesine sahip.
Yılbaşından buyana 30 bin metreküpten fazla üretim yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Faaliyete başladığımızdan bu güne kadar, 2 bin 866 sefer ile 30 bin 286 metreküp beton ürettik. Bunun 3.790 metreküpünü Akhisar Belediyesi’nde kullandık ve şu anda 73 müşterimiz ve 228 şantiyemiz ile üretime devam etmekteyiz. 8 mikser ve  2 pompamız mevcut. Şunu da belirtmek isterim, bu beton santrali benim ya da başkan yardımcılarımın üzerine değil, tamamen Akhisar halkınındır. Şimdi ve gelecekte yapılacak hizmetlerde Akhisar halkımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmek için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.