Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
AKHİSAR CUMHURİYET M.T.A.L. SPORCULARIYLA SEZON FİNALİ YAPTI
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

AKHİSAR CUMHURİYET M.T.A.L. SPORCULARIYLA SEZON FİNALİ YAPTI

16 Haziran 2022 - 12:14
Reklam

Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 Eğitim –Öğretim Yılında Kazanılan 11 Kupa ile başarılı bir sportif bir sezonun yorgunluğunu kahvaltı etkinliği ile tamamladı.
Okul Müdürü İsmail Karabıçak ; Kıymetli gençler ,  2021-2022 Eğitim –Öğretim Yılında okul binamızın yeniden yapımı için gerçekleşen yıkımdan dolayı başka bir meslek lisemizin binasını bildiğiniz üzere beraber olarak kullanmaktayız. Bize ev sahipliği yaptıkları için  kendilerine bu özveriden dolayı teşekkür ediyorum.
 Sevgili Gençlerimiz , Sizler Fiziki koşullarımız nedeniyle bazı güçlükler olsa da , 11 spor ekibimiz ,  tüm bu güç koşulları azim ile aşarak bir başarı hikayesi ortaya koydunuz. Bizler okul idaresi olarak elimizden geldiğince destek olmaya gayret ettik . Beden Eğitimi Öğretmenimiz Özgür Morbel sizler ile gece-gündüz,  sıcak-soğuk demeden beraberce oldukça yoğun bir çalışma dönemi geçirdiğinize bizzat şahit olduk. Kendisine ve sizlere bizlere yaşattığınız bu gurur tablosu nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.
Cumhuriyetin gençleri sizler , bulunduğunuz her ortamı yeşertmeyi ve orasının habitatını değiştirmeyi çok da iyi beceriyorsunuz. Yolunuz her alanda açık olsun .Bu organizasyonu ayarlayan Müdür Yardımcılarımız Figen Taran ve Aziz Bilgin’e de ayrı ayrı teşekkür ediyorum dedi.
Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür Morbel ; Cumhuriyet MTAL olarak bazı zorlukları öngörerek, spor anlamında acil eylem planımızı oluşturduk. Yeni eğitim öğretim yılına hızlı bir giriş yaptık. Gençlerimize  bazı başarıların zor koşullarda daha da anlam kazandığını , her girdiğimiz yarışta önce fair-Play ardından gücümüzü son aşamasına kadar kullanarak ve keyif alarak yarışmalarda mücadele edeceğimiz benimsettik. Hem okul sporlarında hem de kulüpler düzeyinde bir çok öğrencimizi sporun içerisinde tuttuk. Zaman zaman yorulduk , üşüdük ,terledik ancak 11 kupa kazanarak hem okulumuzu hem ailelerimizi , öğretmenlerimizi ve ilimizi temsilen gittiğimiz yarışmalarda şehrimizi gururlandırdık. Sporun tüm güzelliklerini tattık. Bazen bir ormanda ya kendimizi oryantiring hedefi ararken ya da çevre bilinci için trekking yaparken bulduk. Bazen bir Curling taşını yuvarladık. Yeri geldi Bocce toplarını soğuktan tutamaz iken , üzerine ağzımızdan sıcak bir nefes üfleyip sayı atışı yaptık. Bazen ne sağ kolda,  ne de sol kolda bileğimizi büken olmadı. File olmadığı için şerit çekerek hazırlandığımız Voleybol turnuvasında , maç maç maç tezahüratları ile son servisimizi attık. Hele ki hedefleri tam merkezden vurduğumuz Dartçılarımız keyfimize keyif kattı. Futsal’da önce ilçemizde sonra il’de fırtınalar estirdik. Tüm bu güzellikleri beraber olduğumuz zaman güçlü olduğumuzun bilinci ile yaptık. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Katkı veren herkese şükranlarımızı sunuyorum dedi.
AKHİSAR CUMHURİYET MTAL
2021-2022 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI SPORTİF BAŞARILAR LİSTESİ
 
1-FLOR CURLİNG GENÇ KIZLAR MANİSA İL 1.LİĞİ KUPASI
2-FLOR CURLİNG GENÇ ERKEKLER MANİSA İL 1.LİĞİ KUPASI
3-FLOR CURLİNG GENÇLER MİX  MANİSA İL 1.LİĞİ KUPASI
4-ERKEKLER FUTSAL MANİSA İL 3.LÜĞÜ KUPASI
5-DART GENÇ ERKEKLER İL 3.LÜĞÜ KUPASI
6-ORYANTİRİNG GENÇ  KIZLAR -B MANİSA İL 2.LİĞİ KUPASI
7-ORYANTİRİNG GENÇ  KIZLAR –B MANİSA İL 2.LİĞİ KUPASI
8-ORYANTİRİNG GENÇ ERKEKLER  -A MANİSA İL 3.LÜĞÜ KUPASI
9-19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇ KIZLAR VOLEYBOL AKHİSAR İLÇE 2.LİĞİ KUPASI
10-CUMHURİYET BAYRAMI KROS YARIŞMASI AKHİSAR İLÇE 3.LÜĞÜ KUPASI
11-60 KG BİLEK GÜREŞİ  SAĞ KOL  VE SOL KOL MANİSA İL 1.Sİ ÖZGÜR SELEN
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akhisar'da Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Akhisar'da Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Şehit Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin  son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin son yolculuğuna uğurlandı