15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 7. yıldönümünde Akhisar'da Milli Egemenlik Meydanı'nda gerçekleştirilen tören ile anıldı.
İlk olarak 15 Temmuz programı kapsayan kortej yürüyüşü ile başladı.
Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Hükümet Konağı önünde Kırkağaç Diriliş Mehter takımı eşliğinde
İlçe Protokolü ve vatandaşların katıldığımıyla kortej yürüyüşü Milli Egemwenlik meydanında son buldu. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, programının sunumunu Çağlak Anadolu Lisesi Müdürü Levent Gökkaya gerçekleştirdi.Akhisar Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleştirilen Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sırasıyla Kuranı Kerim Tilaveti, İlçe Kaymakamı Murat Kütük'ün konuşması ,ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka sesleniş konuşması yer aldı.Gecede 15 Temmuz gecesinin fotoğrafları ile anlatım sunumu sonrası İstiklal Marşını güzel okuma yarışması Akhisar İlçe Birincisi Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İclal Su Deniz İstiklal Marşı’nı okudu. Kırkağaç Diriliş Mehter takımı gösterilerinin sonrası Hilal Camii İmam Hatibi Mehmet Ali ÖZYAKA ile Yeni Gülruh Camii
Müezzini Hasan Hüseyin TÜRKER Hocalarımız tüm camilerimiz ile aynı
anda ezan-ı Muhammediyi okudular.ardından Kaside ilahi sunumu yapıldı.Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Said Öz’ün “Tükürün” isimli şiiri ve “30 kuş” adlı şiirlerin okunması ile devam etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı 15 Temmuz filmi gösterisi sonrası ünlü sanatçılardan “Millerin Duası Yeter” klibi gösterildi.Program sonunda Akhisar’daki tüm camilerle birlikte sala okuması gerçekleşti. Programın sonunda ise Akhisar İlçe Müftüsü Muhammet Salman duası yer aldı Programa Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Akhisar Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkan Vekili Yılmaz Akar, Siyasi Parti Başkan ve Yöneticileri, Ülkü Ocakları Başkanı Adem Duran , Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Kocaman, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran ve daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
İlk olarak 15 Temmuz programı kapsayan kortej yürüyüşü ile başladı.
Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Hükümet Konağı önünde Kırkağaç Diriliş Mehter takımı eşliğinde
İlçe Protokolü ve vatandaşların katıldığımıyla kortej yürüyüşü Milli Egemwenlik meydanında son buldu. 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, programının sunumunu Çağlak Anadolu Lisesi Müdürü Levent Gökkaya gerçekleştirdi.Akhisar Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleştirilen Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı. Sırasıyla Kuranı Kerim Tilaveti, İlçe Kaymakamı Murat Kütük'ün konuşması ,ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka sesleniş konuşması yer aldı.Gecede 15 Temmuz gecesinin fotoğrafları ile anlatım sunumu sonrası İstiklal Marşını güzel okuma yarışması Akhisar İlçe Birincisi Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İclal Su Deniz İstiklal Marşı’nı okudu. Kırkağaç Diriliş Mehter takımı gösterilerinin sonrası Hilal Camii İmam Hatibi Mehmet Ali ÖZYAKA ile Yeni Gülruh Camii
Müezzini Hasan Hüseyin TÜRKER Hocalarımız tüm camilerimiz ile aynı
anda ezan-ı Muhammediyi okudular.ardından Kaside ilahi sunumu yapıldı.Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Said Öz’ün “Tükürün” isimli şiiri ve “30 kuş” adlı şiirlerin okunması ile devam etti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı 15 Temmuz filmi gösterisi sonrası ünlü sanatçılardan “Millerin Duası Yeter” klibi gösterildi.Program sonunda Akhisar’daki tüm camilerle birlikte sala okuması gerçekleşti. Programın sonunda ise Akhisar İlçe Müftüsü Muhammet Salman duası yer aldı Programa Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Akhisar Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkan Vekili Yılmaz Akar, Siyasi Parti Başkan ve Yöneticileri, Ülkü Ocakları Başkanı Adem Duran , Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Kocaman, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran ve daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.