Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Akhisar Kent Konseyi yeni başkanı Hasan Ali Men oldu
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

Akhisar Kent Konseyi yeni başkanı Hasan Ali Men oldu

27 Haziran 2022 - 12:21
Reklam

 

Akhisar Kent Konseyi Genel Kurulu, Akhisar Belediyesi Kayalıoğlu Sosyal Tesislerinde yapıldı. Seçimli genel kurul toplantısında ilk olarak divan kurulu oluşturuldu. Divan Kurulu Başkanlığına Zafer Kara, Bülent Topal ve İbrahim Özkul üye olarak önerildi ve kabul edildi. Kent Konseyi tek liste ile seçime giren Akhisar Esnaf Odası Başkanı Hasan Ali Men ve yönetim kurulu kazandı. Yönetim kurulunda ise İhsan Gümüş, Özlem Özcan, Erol Kayan, Nadir Güven, Sinem Kabasakal, Cengiz Özdemir, Hatem Menteş ve Akın Kara yer alırken daha son yapılacak Kadın Meclis Başkanı ve Gençlik Meclis Başkanı yer alacak.

Yapılan ilk tur seçimde çoğunluk sağlanamazken ikinci tur seçimde 55 oy alarak yeni yönetim seçimi kazandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak söz alan Divan Kurulu Başkanı Zafer Kara üyelere teşekkür ederek gündemi sundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Kürsüye ilk olarak söz alan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar Belediyesi’nin himayesinde düzenlenen Kent Konseyimizin genel kurulu ve seçimi hepimize hayırlı olsun. Öncelikle kont konseyleri, kentin ortak akılla yönetilmesi, kentim demokratik bir şekilde yönetilmesi ve Akhisarlıların temsilciler tarafından ortak kararların alınabilmesi çok önemli konulardır. Biz de kent konseylerini bu bakımdan belediye olarak önemsiyoruz. Kent konseyleri bir icra kurumu olmasa da önemli birer danışma kurumudur. Kent konseyleri eğer doğru kullanılırsa Akhisar ve diğer tüm şehirlerimiz için çok önemli kazanımlar elde edebilecektir. Biz de bundan sonraki süreçte kent konseyinin çok daha aktif bir şekilde çalışılması, demokrasinin daha işlevsel olması, Akhisar’da yaşayan her türlü vatandaşımızın söz hakkına sahip olması için bundan sonraki süreçte kont konseyinin çok daha aktif bir şekilde kullanılacağına eminiz. Kent konseyleri belediyelerin rakibi, siyasi kurumların rakibi olan yerler değildir. Ancak içerisinde her siyasi partiden, her siyasi görüşten, her çeşit vatandaşımız bulunmaktadır. Biz de bugün ki seçilerde bu şekilde bir yönetim oluşacağına eminiz. Ben bundan sonraki süreçte bugün seçilecek ondan sonraki süreçte de Akhisar’ın yönetilmesine katkı sağlayacak bizlerle beraber ortak bir akılla Akhisar’a hizmet etmeye çalışacak kent konseyi başkanımıza ve diğer üyelerimizin hepsine şimdiden hayırlı olsun diyorum.

Biz Akhisar Belediyesi’ni aldığımızdan beri tüm olaylara siyaseti bir kenara bırakıp yaklaşmaya çalıştık. Biz Akhisar için 5 senelik süreçte hizmet etmeye geldik. Hangi partiden olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun, bizi sevsin sevmesin, bizden haz etsin etmesin, her mahalleye, her köye, her muhtara ve her vatandaşımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Şu geçtiğimiz 3 sene de şu beni mutlu ediyor; hangi köye gidersem gideyim, hangi mahalleye gidersem gideyim hangi sokağa gidersem gideyim, Akhisar Belediyesi’nin ufak tefek veya güzel her çeşit hizmeti var. Biz ilk geldiğimiz zaman, siyasi kimliğimizi bir kenara bıraktık ve bu şekilde yola çıktık. Tabiki hayata bir bakış açımız var, tabiki bir duruşumuz var, o ayrı bir şey ama hizmet bambaşka bir şeydir. Biz Akhisar halkına hizmeti verdikleri oya göre değil ihtiyaçlara göre yapıyoruz. Ben muhtarlarımla sık sık bir araya geliyorum. Hepsi ile de aynı şekilde konuşuyorum. Muhtarlıklar, belediye başkanlıkları kesinlikle siyaset yapma yeri değildir. Siyaseti ilçe başkanları yapsın, genel başkanlar yapsın, milletvekilleri yapsın, biz buralara süreli olarak geldik, biz buralarda hizmet edeceğiz. Aynı şekilde oda başkanlıkları için de böyle, bir oda başkanının altında her siyasi partiden üye olabilir. İşte bu şekilde hareket eden muhtarlarımız, oda başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, bunların hepsi ile biz çok güzel bir şekilde anlaşıyoruz. Biz hepsinin isteğini yerine getirmeye çalışıyoruz, hepsine çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu şekilde de bulmaya devam edeceğiz. Siyaseti ön plana çıkaranlarla da arama mesafeyi koyuyorum ama biz çok şanslı bir şehirde yaşıyoruz, bizim muhtarlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, oda başkanlarımızla gerçekten özverili insanlar, gerçekten çok iyi niyetli insanlar ve bu insanlarla beraber çalıştığım için ben şuana kadar çok mutluyum. Bundan sonraki hizmetlerimiz de Akhisar’a siyasi görüşe göre değil, istek ve ihtiyaç doğrultusunda olacaktır. Şu ekonomik krize dair Akhisar Belediyesi, Akhisar’ın onlarca noktasında çalışma yapmaktadır. Sokağa çıktığımızda vatandaşımızın tek derdi hizmet. Onun dışında hiçbir derdi yok” dedi.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun ardından söz alan başkan adaylarından Esnaf Odası Başkanı Hasan Ali Men, “107 tane birbirinden değerli delegemiz var, kent konseyi üyesi. Bunların buluştuğu ortak noktası, yaşadığımız kente nasıl hizmet ederiz, ortak noktada buluştuğumuz konu Akhisar’dır. Güçlendirilmiş bir belediye yani yerel yönetim önümüzde yaşadığımız pandemi gayet ve net bir şekilde ortaya çıktı. Güçlü belediyeler desteğini halktan alan belediyeler her zaman halkının, esnafının, kamu kurumunun kentte yaşayan herkesin yanında yer aldı, biz Akhisar olarak buradan onur ve gurur duyduk. Türkiye genelinde de baktığımızda halkını halkın desteğini alan belediyeler kamunun desteğini alan belediyeler, sivil toplum örgütlerinin desteğini alan belediyeler, her zaman mağdur olan o dönemden her zaman esnafın, halkın yanında olmaya gayret gösterdiler. Yeni kent konseyinin ben değerli belediye başkanımızla da detaylı olarak görüştük, bize açık çek verdi. Ama bu görevi icra ederken biraz adaletli olmamız lazım, vicdanlı olmamız lazım, siyasi düşüncülerimizi bir kenara bırakarak Akhisar içi ne yapılması gerektiğini ortak noktada buluşmamız lazım. Sonuç itibari ile belediye varsa kent konseyleri vardır, Türkiye genelinde örnekleri var. Görev arkadaşlarımız da zamanından bazı fedakarlıkları yaparak ve önümüzdeki dönem kent konseyinin de yönetimini Ege Bölgesinde örnek bir belediyecilik anlayışı ile kent konseyi anlayışı ile sesimizi duyuracağımıza inanıyorum” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akhisar'da Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Akhisar'da Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Bilgincan Akhisar Belediye Basket’te
Bilgincan Akhisar Belediye Basket’te