Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Akhisar Mermerciler Yapı Kooperatifi Temel Atma Töreni...
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

Akhisar Mermerciler Yapı Kooperatifi Temel Atma Töreni gerçekleşti

06 Mayıs 2023 - 00:13 - Güncelleme: 06 Mayıs 2023 - 00:22

Akhisar Mermerciler Yapı Kooperatifi 65 bin metrekare kapalı alana sahip 138 bin metrekarelik proje alanı temel atma töreni düzenlendi. Yeni mezarlık yanında bulunan proje alanında 70 fabrika kurulması hedefleniyor.

Akhisar Mermerciler Yapı Kooperatifi Başkanı Recep Kalın, “Asrın felaketi olarak yaşadığımız depremden ötürü bir tarafımız yaralı ve buruktur. Bu depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Temel atmanın sevinci ile bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için sizleri saygı ve selamla kucaklıyorum. Kıymetli dostlarım ben Recep Kalın 

olarak 1975’li yıllarda Selanik’te okul yıllarımda bir hayal kurdum. Ülkeme böyle bir sanayi sitesi kurmak için. Bu hayalimi çok kıymetli bulan yönetim kurulu üyelerim ile 14 senedir birlikte gece gündüz durmadan çalıştık, çabaladık ve hep beraber bu modern sanayi sitesini oluşturduk. Bizler yönetim kurulu olarak ne yaptı isek vatanımız, milletimiz için yaptık.

Değerli dostlarım böyle bir sanayi sitesini kurulum başarısı potansiyel ve ekip işidir. Bu başarı esnasında yönetim kurulu ile hiç yorulmadık, hiç yılmadık. Olmaz diyenler oldu, aldırmadık, durmadık, hiç şüpheye düşmedik. Hatta elimizden almak istediler, bizler ise daha çok hırs yapıp çabaladık. İşte sonuç bugün hep birlikte şekilde gördüğümüz gibi oldu. Vatanımıza, milletimize hayırlı ve mübarek olsun.

Bizler Sınırlı, Sorumlu Akhisarlı Mermerciler, keresteciler, betoncular, granürden yani sıfır atık sanayi sitemizin kurulmasına yardımcı olan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız sayın Murat Kurum beye, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank beye, sayın bürokratlarına, Milli Emlak Genel Müdürümüz sayın Tufan Büyükuzun beye, bizlere yardımcı olan Sayın Valimize, sayın vekillerimize, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün beye ve Manisa Büyükşehir Genel Sekreteri sayın Aytaç Yalçınkaya beye, AK Parti İl Başkanımız sayın Salih Hızlı beye ve diğer siyasi parti il yöneticilerine, Çevre Şehircilik İl Müdürümüz Melih Kara beye, Sanayi Teknoloji il Müdürümüz, Akhisar Kaymakamımız sayın Murat Kütük beye, Akhisar Belediye Başkanımız sayın Besim Dutlulu’ya, siyasi parti ilçe başkanlarımıza, Milli Emlak Genel Müdürümüz Murat Şevki Asil beye, Akhisar eski kaymakamımız sayın Kaan Peker’e, yine eski kaymakamımız sayın Sabit Kaya beye ve isimlerini saymakla bitmeyecek olan vatansever kardeşlerimize sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.

Birazdan temelini atacak olduğumuz Sınırlı Sorumlu Mermerciler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi adına katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Akhisar güreş birinciliği, Antalya Kumluca üçüncülüğü ve Denizli Pamukkale birinciliği alan İlkay Akdağ ve Manisa birincisi Çanakkale Çan Spor Kulübü sporcusu Feyzullah Aktürk’ün çırağı Kerem Kamal’a Kooperatif Başkanı Recep Kalın madalyalarını takdim etti.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı açıklamada, “Çok uzun bir sürecin sonunda bu aşamaya gelmiş olmak hakikaten çok gurur verici ve güzel bir olay. İlk Belediye Başkanı olduğum zaman artık bir çok sıkıntılı olay var, yani tıkanmış ilerlemeyen bir olay vardı. Bir tanesi de bunun kooperatifti. Mermerciler kooperatifi, belli bir olayda, tıkanmış ve ilerlemiyordu. Başkanımızla birlikte oturduk ve konuştuk neler yapabiliriz diye görüştük. Sağolsun başkanım Ankara’da çok uğraştı, çok koşturdu, onun bir kokusu vardı, belediyelerde iş tıkanır mı diye hem Büyükşehir Belediyesi hem de ilçe belediyesi onun önünü açmak için elinden geleni yaptı. Biz bunun gururu ile buraya geldik çok şükür, inşallah bu temel atma töreni ama çok kısa bir sürede fabrikalar işler hale gelecek ve Türkiye’de örnek bir tesis olacak. 14 yıllık bir rüyanın sonuna geldik bugün. İnşallah bir katkımız da olmuştur. Ben bir katkı da sayın vekilimiz Uğur Aydemir’e teşekkür etmek istiyorum. Sayın vekilimiz Ankara’da bu iş için çok uğraştı. Bir çok insana göre olmaz denilen bu iş sonuçlandı. Bundan sonrası belki bir şey yok gibi görünüyor ama daha kolay geçecek. Çünkü işin bürokrasi kısmının sonuna gelindi. Yoğun bir tempo var bu hafta biz bahar gelecek dedik ama 14 Mayıs’a daha vakit var” dedi.

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “Bu araziye gelip baktığımızda çok kıymetli başkanımız 14 yıl dedi. Buranın adeta yönetim kurulu üyesi olmama rağmen yönetim kurulu üyesi gibi her gününde her arazisinde Ankara’ya gelişlerinde öyle zannediyorum ki bize uğradılar veya tıkandıkları zaman bize uğradılar. Biz her gelmelerinde, her bize telefon açmalarında önlerine ne kadar bir engel varsa veya prosedür varsa ve yapılması gereken ne varsa her birisini o gün ki Belediye Başkanımıza Salih Hızlı bey, bugün ki Belediye Başkanımız sayın Besim Dutlulu bey, çok kıymetli huzurunuzda teşekkür bir borç biliyorum Çevre ve Şehircilik İl Müdürüm olmak üzere ondan önceki il müdürlerimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bürokratlarımız, Sayın Cumhurbaşkanımız. Yeter ki üretim olsun, sanayi olsun anlayışı ile her türlü fedakarlıkları yaparak bugünlere geldik.

Biz üretimden yanayız, üretim olsun istiyoruz. Sonucunda istihdam olacak. Tabiki üretim, istihdam, yatırım ve ihracat, bunlar olduğu sürece Türkiye kalkınır. Eğer bunlardan bir ayağı eksik olursa, Türkiye kendi etrafında kendi çevresinde döner adeta patenaj yapar. Bizler bunun için faizler düşsün istiyoruz, yatırımcılarımızın önü açılsın istiyoruz, istihdam artsın istiyoruz. Bakınız Türkiye’yi 3 kattan büyüttük reel olarak, 2002’den buyana. Aslında çok kıymetli başkanım bahar gelmeyecek dedi ama 2002’den beri bahar geldi zaten. Türkiye bir bahar havasında, Türkiye’yi 2002 yılından bugüne kadar baktığımızda Türkiye’yi 3 kattan fazla büyütmüşüz, Türkiye’yi sadece pandeminden sonra 3 milyon istihdamı arttırmışız. Bunlar dillere desten, bunları rüyalarımızda görsek inanamayız. Her alanda ama, özelikle fabrikalarla organize sanayilere baktığımızda OSB dediğimizde 2002 yılında 140 tane OSB vardı, bugün 340 taneye yükseltmişiz. 2 katından fazla” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Bahadır Yenişehirlioğlu, “Bugün heyecanlanmamak mümkün değil şehrimiz adına. Kooperatif Başkanımız Recep Kalın’ın hizmet aşkını biliyorum ve bugün de bunun meyvesini almış durumdadır. İnşallah Allah nasip eder de seçilirsem buranın açılışını da biz yaparız. Akhisar’ımız adına güzel bir tesis olacak bir katma değer oluşturacak, istihdam sağlamış olacaktır. Herkes elinden geleni yapmış ve bugün buraya kadar gelmiş, bundan sonrası kolay iş inşallah. Önemli kimin yaptığı değil insanoğlunun ömrü geçici, ama hizmette devamlılık esastır. Kim geliyorsa kaldığı yerden devam edecek, bundan sonra benim yapmam gereken bir şey varsa başımın üzerinde yeri var” dedi.

Daha sonra protokol üyelerinin katılımı ile duaların ardından temel atma töreni düzenlendi.

2023/05/2023-05-06-00-17-52.jpg
2023/05/2023-05-06-00-17-56.jpg
2023/05/2023-05-06-00-17-59.jpg
2023/05/2023-05-06-00-18-02.jpg
2023/05/2023-05-06-00-18-06.jpg
2023/05/2023-05-06-00-18-09.jpg
2023/05/2023-05-06-00-22-36.jpg
Kaynak: Haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de rozetini taktı
Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de rozetini taktı
Akhisar Çevre Derneği olağan Kongresi ile yeni yönetimini belirledi
Akhisar Çevre Derneği olağan Kongresi ile yeni yönetimini...