TFF 3.Lig 3.Grupta mücadele veren Akhisarspor, 2023-2024 sezonu öncesi çalışmalarına Yılmaz Atabarut Tesislerinde çalışmalarına Teknik Direktör İlker Yanar yönetiminde başladı.Akhisarspor Kulubü Başkanı Özay Alkan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Özay Alkan “Bizlerde burada, yerimizde kalıcı değiliz. Varsa yapılacak yapmak isteyen arkadaşlar onları da davet ederiz, karşılıklı oturur konuşuruz. Ama dışarıda spekülasyonlar yaratılıyor, bu sadece zarar veriyor. Bırakın doğru giden bir şeyler varken fazla şey olmasın. Çünkü burada işte bu yok başkandı işte o başkanda çok para yoktu, var olanları da gördük. Ben yöneticilik yapan diğerlerine göre on kat daha fazla bu kulübe para verdim. Aksini söyleyen varsa o zaman defterlere de baksınlar.Yani böyle yalan haberlerle biraz şişiriliyor, hak edilmişlerden bahsediliyor. İleri gelenlerden bahsediliyor, ileri gelen anlaşının ne olduğunu bende bilmiyorum. Birçok insanda bilmiyor. Şimdi şöyle bir durum var. Bizler zamanında herkese kapımızı açtık, anlattık, derdimizi anlattık, sıkıntılarımızı anlattık. Şimdi biraz güzel günlerimiz olmaya başladı. Onun için fazla bu tür şeylere inanmayın. Lütfen ve lütfen bizim yaptığımız basın açıklamalarını takip edin. Bizler en azından gerçekçi olan şeyleri anlatmaya çalışıyoruz. Medya üzerinden kirlilikler biliyorsunuz yani klavyede yazan ısrarcı medya üzerinden oluyor. Bunun üstünden bize sorgusu, sorusu, bize eleştirisi olan herkese bizim kapımız açık. Tabii bunlar kötü taraflardı. Buradan başladığımız içinde kusura bakmayın. İyi taraflardan bahsedelim. İyi bir enerji şu anda oluşturduk. Arkadaşlarımız, hocalarımız, ekibimiz her şeye hazırlıklı şekilde geldi. Hiçbir şekilde 3 yıldan beri 4 yıldan beri yapılmadı. Salonu tamamladık, malzeme konusunu tamamladık, kendimizi tamamladık, profesyonel bir geçiş yaptık.
Arkadaşlar göreceksiniz ki gerçekten de bizim şu an 6 aylık bir başkanlık dönemimizde profesyonelliğe geçişimizin adımları atılmıştı. Ben inanıyorum ki şu anda daha da yukarıdayız ve gerçektende profesyonel bir kulüp yönetmenin içerisine girdik. Ekibimiz çok güzel çalışıyor, enerjik. En az 11 kişiydi, biz şu an 13-14’e doğru çıkmaya devam ediyoruz. İnşallah 16-17 olur. Çünkü buradaki sayı bize destek sağlayabilecek herkes için geçerli. Biz herkesi aramıza alıyoruz. Yani burada başkanın adamıymış, onun adamıymış gibi şeyler gelişmiyor. Bize faydası olabilecek, Akhisarspor’a faydası olabilecek herkes bizimle beraber olabilir. İlk antrenmanımızda kayıpsız olarak başlayacağımızı söylemiştim.
Biraz sonra antrenmanlarımızdan güzel kareler sizlerde alacaksınız. Yarım saat kadar basına açık olacak. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Kuramızı çektik. Çektiğimiz kuralarda doğu grupları fazla, herkesin sorduğu bir soru var. Bölgesel olmasıyla alakalı, olsaydı daha iyi gibisinden. Bölgesel olması daha iyi gibisinden. Şimdi bölgesel olması bizim gibi transfer hesabı olan kulüplerde büyük bir sıkıntı. Böyle belki uzağa gideceğiz ama biraz daha kalitesi düşük takımlara da ihtiyacımız var. Çok bu kadar Ege Bölgesi’nde oynayacağımız takımların gücünde hepiniz biliyorsunuz bu bizim için sıkıntı yaratabilirdi.
Transfer açmayla alakalı girişimlerimiz var. Çok kısa sürede buna ulaşacağız. Şöyle bir şey oldu. Bizlerin baskıları oldu, çok büyük bir etken oldu. Gelirlerde biraz artış yaptılar. 16 yaşının altında olan amatör transferleri açtık. Amatör transferlerin yanında da filiz transferleri de açtık. Şu an filiz yapabiliyoruz. Filiz lisansı açık. En kısa sürede de diğer transferi açacağız. Tabii bunlar böyle bekleyerek olmadığı, bizler bunla alakalı yönetimimiz Ankara olsun, İstanbul olsun, sürekli federasyon görüşmeleri olsun çok çaba gösterdik. İnşallah bunun neticelerini de görürüz. Şu anda alt yapılarla alakalı ciddi şekilde 40-45 arasında topçunun kulübümüze kazandırmak için adımımızı attık.Şu anda elimizde 6 adet profesyonel sözleşme yenileyerek daha doğrusu kadromuzdaki iş transferimizi gerçekleştirerek eksiklerimiz kalmadı. Onun haricinde dış transferlerle inşallah en kısa sürede tahtayı açtığımızda onlarla ilgili çalışmalarımız var. Ciddi anlamda bir futbolcu çalışmalarımız var. En kısa sürede yani bunu kısa süreli mi açarız tam mı açarız bunla ilgili programımız hazır ama sonuçlanması için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.Dedi.
Özay Alkan “Bizlerde burada, yerimizde kalıcı değiliz. Varsa yapılacak yapmak isteyen arkadaşlar onları da davet ederiz, karşılıklı oturur konuşuruz. Ama dışarıda spekülasyonlar yaratılıyor, bu sadece zarar veriyor. Bırakın doğru giden bir şeyler varken fazla şey olmasın. Çünkü burada işte bu yok başkandı işte o başkanda çok para yoktu, var olanları da gördük. Ben yöneticilik yapan diğerlerine göre on kat daha fazla bu kulübe para verdim. Aksini söyleyen varsa o zaman defterlere de baksınlar.Yani böyle yalan haberlerle biraz şişiriliyor, hak edilmişlerden bahsediliyor. İleri gelenlerden bahsediliyor, ileri gelen anlaşının ne olduğunu bende bilmiyorum. Birçok insanda bilmiyor. Şimdi şöyle bir durum var. Bizler zamanında herkese kapımızı açtık, anlattık, derdimizi anlattık, sıkıntılarımızı anlattık. Şimdi biraz güzel günlerimiz olmaya başladı. Onun için fazla bu tür şeylere inanmayın. Lütfen ve lütfen bizim yaptığımız basın açıklamalarını takip edin. Bizler en azından gerçekçi olan şeyleri anlatmaya çalışıyoruz. Medya üzerinden kirlilikler biliyorsunuz yani klavyede yazan ısrarcı medya üzerinden oluyor. Bunun üstünden bize sorgusu, sorusu, bize eleştirisi olan herkese bizim kapımız açık. Tabii bunlar kötü taraflardı. Buradan başladığımız içinde kusura bakmayın. İyi taraflardan bahsedelim. İyi bir enerji şu anda oluşturduk. Arkadaşlarımız, hocalarımız, ekibimiz her şeye hazırlıklı şekilde geldi. Hiçbir şekilde 3 yıldan beri 4 yıldan beri yapılmadı. Salonu tamamladık, malzeme konusunu tamamladık, kendimizi tamamladık, profesyonel bir geçiş yaptık.
Arkadaşlar göreceksiniz ki gerçekten de bizim şu an 6 aylık bir başkanlık dönemimizde profesyonelliğe geçişimizin adımları atılmıştı. Ben inanıyorum ki şu anda daha da yukarıdayız ve gerçektende profesyonel bir kulüp yönetmenin içerisine girdik. Ekibimiz çok güzel çalışıyor, enerjik. En az 11 kişiydi, biz şu an 13-14’e doğru çıkmaya devam ediyoruz. İnşallah 16-17 olur. Çünkü buradaki sayı bize destek sağlayabilecek herkes için geçerli. Biz herkesi aramıza alıyoruz. Yani burada başkanın adamıymış, onun adamıymış gibi şeyler gelişmiyor. Bize faydası olabilecek, Akhisarspor’a faydası olabilecek herkes bizimle beraber olabilir. İlk antrenmanımızda kayıpsız olarak başlayacağımızı söylemiştim.
Biraz sonra antrenmanlarımızdan güzel kareler sizlerde alacaksınız. Yarım saat kadar basına açık olacak. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Kuramızı çektik. Çektiğimiz kuralarda doğu grupları fazla, herkesin sorduğu bir soru var. Bölgesel olmasıyla alakalı, olsaydı daha iyi gibisinden. Bölgesel olması daha iyi gibisinden. Şimdi bölgesel olması bizim gibi transfer hesabı olan kulüplerde büyük bir sıkıntı. Böyle belki uzağa gideceğiz ama biraz daha kalitesi düşük takımlara da ihtiyacımız var. Çok bu kadar Ege Bölgesi’nde oynayacağımız takımların gücünde hepiniz biliyorsunuz bu bizim için sıkıntı yaratabilirdi.
Transfer açmayla alakalı girişimlerimiz var. Çok kısa sürede buna ulaşacağız. Şöyle bir şey oldu. Bizlerin baskıları oldu, çok büyük bir etken oldu. Gelirlerde biraz artış yaptılar. 16 yaşının altında olan amatör transferleri açtık. Amatör transferlerin yanında da filiz transferleri de açtık. Şu an filiz yapabiliyoruz. Filiz lisansı açık. En kısa sürede de diğer transferi açacağız. Tabii bunlar böyle bekleyerek olmadığı, bizler bunla alakalı yönetimimiz Ankara olsun, İstanbul olsun, sürekli federasyon görüşmeleri olsun çok çaba gösterdik. İnşallah bunun neticelerini de görürüz. Şu anda alt yapılarla alakalı ciddi şekilde 40-45 arasında topçunun kulübümüze kazandırmak için adımımızı attık.Şu anda elimizde 6 adet profesyonel sözleşme yenileyerek daha doğrusu kadromuzdaki iş transferimizi gerçekleştirerek eksiklerimiz kalmadı. Onun haricinde dış transferlerle inşallah en kısa sürede tahtayı açtığımızda onlarla ilgili çalışmalarımız var. Ciddi anlamda bir futbolcu çalışmalarımız var. En kısa sürede yani bunu kısa süreli mi açarız tam mı açarız bunla ilgili programımız hazır ama sonuçlanması için de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.Dedi.