Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İbrahim Macana Adaylığını Açıkladı
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

İbrahim Macana Adaylığını Açıkladı

Akhisar Belediyesi Kent Konseyi başkanı Mustafa Özdemir'in istifa etmesiyle boşalan Kent Konseyi seçimi

21 Haziran 2022 - 23:22
Reklam

 Akhisar Belediyesi Kent Konseyi başkanı Mustafa Özdemir'in istifa etmesiyle boşalan Kent Konseyi seçimleri 25 Haziran Cumartesi günü Akhisar Belediyesi Kayalıoğlu Sosyal Tesislerinde yapılacak

 

  Kent Konseyi başkanlık seçimi için, Akhisar Spor Adamları Dernek Başkanı İbrahim Macana bugün adaylığını açıkladı.

Akhisar Belediyesi Spor Müzesi önünde adaylığını açıklayan Akhisar Spor Adamları Dernek Başkanı İbrahim Macana  şunları söyledi.

 

 Benim adım İbrahim Macana. 1951 yılında Akhisar’da doğdum. İlköğretimimi Akhisar’da tamamladım. 1967 yılında Akhisar’da yerel gazetelerinde işe başladım. 1976 yılında İstanbul’a gitti. Haldun Simavi’nin gazetelerinde işe baladım. Günaydın gazetesinde ekip şefliği ve baskı sorumlusu olarak, 1991 yılında Sabah gazetesinde ekip şefi olarak, 1996 yılında Doğan grubu Milliyet yayınlarında ekip şefi olarak çalıştım. 2002 yılında doğduğum şehre döndüm. 2002-2004 yılları arasında Akhisar’ın Sesi ve kendi kurduğum Gölmarmara Yıldız Gazetesini yayınladım. 2005-2017 yılları arasında rahmetli Emin Ali Otal ile beraber Akhisarspor’un tarihi ile ilgili çalışma yaptım. 2015 yılında halen aktif olan Akhisar Spor Adamları Derneğinin kurulmasına öncülük ettim. An itibariyle Akhisar Spor Adamları Derneğinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmekteyim. 2015 yılında Gölet alanı Amfi Tiyatro altında Akhisarspor müzesini kurdum. Ziyaretçilere Akhisarspor’un tarihi ile ilgili bilgileri bin bir emekle ulaştığımız fotoğraflar ile aktarmaktayım.

 

 Kent Konseyine neden aday oldum derseniz; Tarihi çok eskilere dayalı olan şehrimize tecrübelerimle katkı sunmak, kent konseyi üyeleri ve sivil toplum örgütleri ile ortak akıl yürüterek yerel yönetim ile paylaşmak için Kent Konseyi Başkanlığına aday oldum. Ancak kent konseyi yönetimini oluşturmak, kendimi tanıtmak amaçlı ilgili ve yetkili birimlerden delege listesini talep ettiğimde nedenini bilmediğim bir şekilde tarafıma verilmedi. 30 Mayıs tarihi itibariyle resmi olarak dilekçe ile istedim ama şu ana kadar delege listesini yine alamadım. Demokratik olmayan bu yaklaşıma ve tutuma rağmen Akhisar Kent Konseyi Başkanlığına adayım.

 

2022/06/2022-06-21-23-32-15.jpg
Reklam
Kaynak: K.Ş

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı isimli karışık ortak sergi beğeni topladı
Kırmızı isimli karışık ortak sergi beğeni topladı
Mavi Hospital, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Şule Uz ile güçlendi.
Mavi Hospital, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Şule Uz ile güçlendi.