Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Onkoloji Ünitesi Mavi Hospital’de Hizmetinizde
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Onkoloji Ünitesi Mavi Hospital’de Hizmetinizde

12 Eylül 2023 - 15:24
Reklam


 

Mavi Hospital, sağlığın her alanında atılım yapmaya devam ediyor. Uzun zamandır bölgemizin en büyük ihtiyaçları arasında yer alan Onkoloji (Kanser Tedavisi) Ünitesi Mavi Hospital’de hizmet vermeye başladı. Hasta kabulüne başlayan ünite, sadece Akhisar’dan değil Manisa dahil tüm çevre ilçelere de hizmet vermeyi hedefliyor.

Maalesef kanser büyük bir problem. İlimizde 10 bine yakın kanser ve benzeri hastalıklarla mücadele eden hasta olduğu tahmin ediliyor. Fakat Şehir Hastanesi ve Üniversite Hastanesi dışında Onkoloji Ünitesi yok. Bu hastanelerde çalışan dört doktor 10 bin hastaya canla başla hizmet veriyor. Hal böyleyken Mavi Hospital tarafından Doç. Dr. Mustafa ÖZTÜRK öncülüğünde açılan Onkoloji Ünitesi, hem bölgemizde hem de ilimiz ve çevresinde kanayan bir yaraya merhem olacaktır. Mavi Hospital, Akhisar ve çevresinde özellikle son dönemde artan kanser vakalarına müdahale etmek, tedavi sürecinde meşakkatli bir dönem geçiren kanser hastalarına yardımcı olmak ve onlara en doğru tedaviyi en konforlu ve rahat şekilde sunma adına Onkoloji Ünitesi açtıklarını ifade ediyor.

Doç. Dr. ÖZTÜRK, Onkoloji alanında Türkiye’de sayılı hekimlerden. İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. ÖZTÜRK, 2014-2017 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı yapmış. Hocanın özgeçmişi çok dikkat çekici.

1994 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde fakülte eğitimini, 2001 yılında ise yine GATA İç Hastalıkları alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış. 2001-2003 yılları arasında Ankara Etimesgut Hava Hastanesi’nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Doç. Dr. ÖZTÜRK, 2003-2004 yılları arasında ise ABD’de Minnesota Üniversitesi’nde Kök Hücre ve Embriyonik Kök Hücre ile ilgili çalışmalarda bulunmuş. 2007 yılında GATA Tıbbi Onkoloji bilim dalında Tıbbi Onkoloji Uzmanı, 2008 yılında Yardımcı Doçent, 2011 yılında ise İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Doç. Dr. ünvanını almış. 2008 yılında dünyanın önde gelen kanser araştırma ve tedavi merkezlerinden biri olarak kabul edilen ABD bulunan BOSTON MASS GENERAL HOSPİTAL DANA FARBER CANCER INSTITUTE’de akciğer, meme, mide ve bağırsak kanserleri üzerine akademik çalışmalar gerçekleştirmiş. 2014 Yılında GATA Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı ve GATA Erişkin Kök Hücre Nakil Merkezi Başkanı olan Doç. Dr. ÖZTÜRK, 2017 yılı itibariyle özel sağlık kuruluşlarında kurucu, idareci, uzman ve akademisyen olarak çalışmalarına devam etmiş. 2022 yılında iki farklı dönemde Almanya’da Goch Hastanesi Kanser Merkezi’nde Almanya’nın önde gelen onkoloji doktorlarından Prof. Rundeyle ile çalışan Doç. Dr. ÖZTÜRK, bir yandan akademik çalışmalarına da devam ediyor. 

2022-2023 arasında İstanbul Özel Bahçeşehir Üniversitesi Göztepe Hastanesi Tıbbi Onkoloji Bölümü’nde çalışan hocamız, 2023 Ağustos ayı itibariyle Mavi Hospital kadrosuna dahil olmuş ve hastalarına hizmet vermeye başlamıştır.

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyet'ten SİS Operasyonu
Emniyet'ten SİS Operasyonu
 Jandarma'dan Uyuşturucu Operasyonu
Jandarma'dan Uyuşturucu Operasyonu