Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri Zeytin Diyarı Akhisar da
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri Zeytin Diyarı Akhisar da

Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri Haber Global’de başlıyor!

18 Mart 2022 - 19:09
Reklam

Verdiği tarifleri ve içtenliği ile gönüllere taht kuran Sahrap Soysal, Haber Global’de ekranlara geri dönecek. Sahrap Soysal’ın yepyeni gezi ve yemek programı Mutfak Hikayeleri, 20 Mart Pazar günü saat 12.15’te başlayacak.

Bugüne kadar sayısız televizyon programı ile izleyicilerin karşısına çıkan, yazdığı yemek kitapları ile dünyada çok sayıda ödül alan Sahrap Soysal, her pazar Haber Global’de olacak. Soysal, bitmek bilmeyen enerjisi ile ülkemizin farklı köşelerinde izleyicilerin karşısına çıkacak. Yemeklerin hikayelerini, şehirlerin kültürünü, tarihini ve değişimini “Mutfak Hikayeleri”nde izleyenler ile paylaşarak, şehir turizmine katkı sağlayacak. Soysal, ziyaret ettiği illerde o şehrin önde gelen isimleriyle yörenin yemeklerini birlikte yapıp, tadına bakacak. Soysal, sosyal meselelere de dikkat çekecek. Özellikle üreten kadına destek konusunu öne çıkaracak.

Sahrap Soysal üyesi olduğu FAO’nun (Gıda ve Tarım Örgütü) başlattığı “Sosyal Gastronomi” hareketi ile evlerde gıda israfının nasıl önleneceği hakkında bilgiler verecek. İzleyicilerin kendi mutfaklarında nasıl ekonomi yapabileceklerinden bahsedecek. Soysal, Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı, Cumhurbaşkanlığı Himayesinde çıkarılan “Türk Mutfağı” isimli, kendi tariflerinin de yer aldığı kitaptan, mutfağımızın ne kadar zengin ve her yemeğimizin nasıl farklı bir hikayesi olduğunu anlatacak. 

Soysal programda, geleneksel Türk mutfağından örnekleri, yöre mutfaklarını konukları ile paylaşırken, muhteşem enerjisi ile ekran başındakilerin hem damaklarına hitap edecek hem de sohbeti ile izleyenlerin günlerine neşe katacak.

Sahrap Soysal yeni programıyla ilgili “Haber Global’de yeni bir programa başlamak beni çok heyecanlandırıyor. Yemekle ve yemeğin kültürüyle ilgili yepyeni keşifler yapmak, unutulan lezzetleri gün ışığına çıkarmak işimin en sevdiğim tarafı. Pazar günleri 12.15’te her hafta farklı bir şehrin mutfak hikayesini anlatacağım. Bu programda özellikle kadın üretici, kadın kooperatifi ve kadın çiftçileri tanıtmaya, anlatmaya özen göstereceğiz. İzleyicilerin de ilgiyle seyredeceğine inanıyorum.” diyor.
  
Mutfak Hikayeleri’nin ilk bölümünde Sahrap Soysal, aynı zamanda marka elçisi olduğu zeytin diyarı Akhisar’a gidiyor. Soysal, zeytin hasadında yöre kadınları ile zeytin toplayacak, tarlada yemek yapacak. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve eşi ile kadın kooperatifinin mutfağına girecek. Adını Sahrap Soysal’ın verdiği “Amazon eriştesi”ni hazırlayacak. Akhisar köftesinin ve Balkanlar’dan Akhisar’a taşınan katmerin nasıl yapıldığını ustalarından öğrenecek.

“Sahrap Soysal ile Mutfak Hikayeleri”nin ilk bölümünü ve özel bölüm videolarını youtube.com/haberglobal sayfasından izleyebilirsiniz.
 

Reklam
Kaynak: Haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırmızı isimli karışık ortak sergi beğeni topladı
Kırmızı isimli karışık ortak sergi beğeni topladı
Mavi Hospital, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Şule Uz ile güçlendi.
Mavi Hospital, Çocuk Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Şule Uz ile güçlendi.