Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Başkan Güral Soğan konusunda Açıklama yaptı
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

Başkan Güral Soğan konusunda Açıklama yaptı

Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Odası başkanı ve Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Güral,sosyal medya hesabından açıklama yaptı

04 Nisan 2023 - 19:02

Değerli Akhisarlılar Kıymetli Vatandaşlarımız

Son Zamanlarda Sosyal Medya Platformu üzerinden Kuru Soğan Uzerinden Paylaşımların Arttığını Hep Birlikte Görmekteyiz. Bu Yıl Rekortenin Düşük Olması Sebebiyle Arz Ve Talebe Bağlı Olan Emtia ürünlerinde Fiyat Artışı Doğal Olarak Bugün Soğanda Olduğu Gibi Her Üründe Zaman Zaman Yaşanmaktadır.

Soğanın Başkenti Olan Ankaranın Polatlı İlçesinde Üreticiden kuru Soğan Fiyatı günlük Değişimle birlikte Bugün 18 Tl Olan Soğan Nakliye Hammaliye İşçilik kdv vb gibi Maliyetlerle birlikte Manisa Bölgemizdeki Hal Çıkış Fiyatlarıda 20 ila 22 Tl Arasında Değişirken Pazaryerlerimizde KuruSoğan Fiyatlarıda 25 Tl Satılmaktadır.

14 Mayıs Günü Ülkemizde Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini Hedef Alarak Üreticiden Toptancıya Toptancıdan Pazarcı Esnaflarını Hedef Göstererek Sosyal Medyada Paylaşımlar Yaparak Kuru Soğan Üzerinden Oy Toplama Çabasına Giren Bir Takım Kişilere 2022 Yılı Mart Ve Nisan Ayında Kuru Soğanlarını Depolarında Satamayıp Çürütürken Neden Hiç Bir Paylaşım Yapılmadı. Geçen Yıl Kuru Soğanın Ureticilerimize Maliyeti Kg da 1.5 Tl iken Kuru Soğanlarını 1 Tl ye satamazken Bugün Paylaşım Yapanlar Neredeydiniz.

Üreticilerimiz 2022 Yılında Kuru Soğanda Zarar Edip Zararının Karşılığını Ödeyebilmek İçin Kredi Çekip Kimisi Traktörünü Kimisi Bir Parça Tarlasını Satmak Zorunda Kalan Üretici Bırakında Bu Yıl Geçen Yılki Zararlarını Karşılasınlar.

KURU SOĞAN FİYATLARI NEZAMANA KADAR BÖYLE GİDECEK

Şuan Kuru Soğanda Geçiş Dönemi Eski Soğanlar Depolarda Bitmek Üzere Yeni Soğanlar Tarlada Hasat Döneminde Bu Fiyatlar Ramazan Ayının Sonuna Kadar Yani Bayrama Kadar 25 Bandında seyrederken Yeni Hasattaki Soğanlar Bayramdan Sonraya Pazaryerlerimizdeki Tezgahlarda yerini Alarak 10 Tl Ye Tezgahlarda Etiketleri Göreceğiz.

2023/04/2023-04-04-19-32-48.jpg
2023/04/2023-04-04-19-33-00.jpg
Kaynak: Haber merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de rozetini taktı
Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, TBMM'de rozetini taktı
Akhisar Çevre Derneği olağan Kongresi ile yeni yönetimini belirledi
Akhisar Çevre Derneği olağan Kongresi ile yeni yönetimini...