Akhisar Çınarlıkapı meydanı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını coşkuyla karşılamak amacıyla muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 27 Ekim Cuma akşamı, Efendi Mahallesi'nde bulunan Çınarlıkapı Meydanı'nda saat 20.00'de gerçekleşen etkinlik, Cumhuriyet Bayramı'nın anlam ve önemine uygun şekilde kutlandı.Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde “Balıkesirliler Derneği, Gördesliler Derneği, Yörükler ve Türkmenler Derneği“ tarafından düzenlenen konser gecesinde birbirinden güzel şarkılar ve halk oyunları gösterileriyle 100.yıl coşkusunu doyasıya yaşadı davetiler.Programa Gördesliler Kültür ve Doğa Derneği Başkanı Emine Ataman Koç, Akhisar Yörükler ve Türkmenler Derneği Başkanı Mücahit Şahin ve Türkmen beyi Oğuz Boyları Yörük Türkmenler ve Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Tufan Akdoğan Akhisar Kaymakamı Murat Kütük,Emniyet Müdürü Sayım Başaran,Jandarma Komutanı Ali Galip Kocaman,Siyasi parti başkan ve yöneticileri , STK Yöneticiler çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldıGecenin sunuculuğunu Hilaliye Şahin Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Hüseyin Demirci'nin yaptığı programı yönlendirdi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, gecenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Kütük, 2023 yılının Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olduğunu vurgulayarak, bu özel yılı farklı ve coşkulu bir şekilde kutlamak istediklerini belirtti. İlçede bulunan dernekler ve sivil toplum kuruluşlarından, kendi kültürlerini ve geleneklerini tanıtmak amacıyla etkinliklerde bulunduğunu ifade etti. Ayrıca, Cumhuriyetin önemini vurgulayarak, Cumhuriyetin bir ülkenin vücut olması olduğunu ve bu değeri devam ettirmek için çalışmaların sürdüğünü belirtti.Türkmen beyi Oğuz Boyları Yörük Türkmenler ve Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Tufan Akdoğan, teşekkür konuşması yaptıktan sonra, Balıkesirliler Derneği Kız Halk Oyunları ekibi ve Gördesliler Kültür ve Doğa Derneği'nin gösterileri geceye ayrı bir renk kattı. Türk Halk Müziği (THM) dinletisinde sahne alan Günay Teltik, birbirinden güzel eserleri seslendirdi.Dünya güreş şampiyonu Ali Cengiz, kampta olduğu için etkinliğe katılamadı, ancak plaket Suat Cengiz'e sunuldu.Gecede Gördesliler Kültür ve Doğa Derneği ve Balıkesirliler Derneği yöresel oyunlarıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.Balıkesirliler Derneği Başkanı Perihan Deniz, Kaymakam Murat Kütük ve Gördesliler Derneği Başkanı Nadir German Akhisar Yörükler ve Türkmenler Derneği Başkanı Mücahit Şahin,e teşekkürlerini sunarak çiçek takdim etti.Bu özel gece, Cumhuriyet Bayramı'nın anlamını ve önemini vurgulayarak, bir araya gelen insanların coşku dolu bir şekilde kutladığı unutulmaz bir etkinlik olarak hafızalarda kaldı. Akhisar halkı, Cumhuriyetin değerlerini bir kez daha yaşayarak kutlama fırsatı buldu.
Kültür-Sanat
Yayınlanma: 28 Ekim 2023 - 00:28
Güncelleme: 28 Ekim 2023 - 13:26
Çınarlıkapı meydanı 100.yıl coşkusuna ev sahipliği yaptı
Kültür-Sanat
28 Ekim 2023 - 00:28
Güncelleme: 28 Ekim 2023 - 13:26