Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanlığından Pazarcılar Odasına Cevap
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam

Cumhurbaşkanlığından Pazarcılar Odasına Cevap

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu ve Akhisar Pazarcılar Esnaf Odasi Başkanı Mustafa Güral, daha önce EYT ile yaptığı basın açıklamasında

17 Ocak 2023 - 21:21

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu ve Akhisar Pazarcılar Esnaf Odasi Başkanı Mustafa Güral, daha önce EYT ile yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanlığı ile resmi yazışmalarına 9 Ocak 2023’de Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat Genel Müdürlüğü tarafından Pazarcılar odasına cevabı geldi. Bu yüzden Pazarcılar Odası başkanı Mustafa Güral basın açıklaması yaptı.

Güral açıklamasında Güral;” 30 Aralık Cuma günü Cuma pazarında EYT’de esnaf ve sanatkârların 1999 yılının 8 Eylül’den önce vergisini açmış oda kaydını yapmış esnaf için basın açıklaması yapmıştık. Bu açıklamanın ardından Cumhurbaşkanlığına resmi yazılarımızı ilettik. 9 Ocak 2023’de Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Hukuk ve Mevzuat genel müdürlüğü tarafından odamıza cevabı geldi. Cumhurbaşkanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığına, Ticaret Bakanlığına bizim yazımıza göndererek bizim yazımız hususunda değerlendirme çalışmaları başlatılmıştır yazısı geldi.Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonunda görevli olduğumuzdan dolayı paylaşımlarımız Türkiye genelinde bulunan diğer il ve ilçelerdeki başkanlar tarafından çok haklı bir şekilde konunun güzel olduğunu değerlendirip başkanlar kendi sayfalarında paylaştı. Türkiye genelinde 3 bin 63 esnaf odası bin 100 esnaf kefalet kredi kooperatifi, 82 birlik başkanı, 13 mesleki federasyon başkanı ve 2.5 milyon esnafın Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak Türkiye’de bunun için öncülük yaptık.

29 Ocak Pazar günü yapılacak olan Akhisar Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi seçimlerinde eğer bizleri teveccüh gösterir ve o makama layık görürseniz burada gördüğünüz gibi Türkiye Pazarcılar Federasyonu yönetim kurulu üyeliğini Ankara’da yaptığımızdan dolayı Ankara ile bir bağımız var. 2.5 milyon esnafın bin 100 tane esnaf kefalet kredi kooperatifinin, Türkiye genelinde 3 bin 63 esnaf odasının genel müdürü Necmettin Erkan ile bir dostluğumuz var. Bu kurumlar kendisine bağlıdır. Necmettin Erkan 3 bin 63 odanın içerisinde Akhisar’a gelerek Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odasını ziyaret etmiştir. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Eğer Akhisar’daki esnaf ve sanatkârlarımız 29 Ocak Pazar günü genel kurulda yetkiyi bize verirse buradan iddia ediyorum. Şu anki mevcut Hasan başkanımız ve yönetimi normalde bir plasman getiriyorsa biz iki getiririz. Biz Akhisar’da esnaf ve sanatkârın ortağı olan kooperatifte parasal ve maddi yönünü çözebilecek durumdayız. Tüm Akhisarlı esnafın her sorun ve sıkıntısında her zaman yanında olmaya söz veriyoruz. Biz demokrasiye inanan insanlarız, esnaflarımız kapalı oylama isteğinde bulunmaktadırlar. Biz de aday olarak kapalı oylamanın olması taraftarıyız.

2023/01/2023-01-17-21-23-40.jpg
Kaynak: Kubilay ŞENBAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak parti'de Remzi Şekerci Aday Adaylığını Açıkladı
Ak parti'de Remzi Şekerci Aday Adaylığını Açıkladı
 Akhisar Lokantacılar Köfteciler, Odası, ilk teravih namazı  ardından helva  ikram etti
Akhisar Lokantacılar Köfteciler, Odası, ilk teravih namazı...