Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Öğretim ve Özel Kurs...
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Öğretim ve Özel Kurs Merkezleri Temsilci ve Müdürleri İle Toplantı Gerçekleştirdi.

26 Ağustos 2023 - 17:52
Reklam

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, Akhisar’da bulunan özel öğretim ve özel kişisel kurs merkezlerinin kurucu temsilcileri ve kurum müdürleri ile bir araya gelerek özel öğretim kurumları ile ilgili önemli konuları ele aldı. Toplantının amacı, ilçede bulunan özel öğretim ve özel kurs merkezlerinin mevzuata uygun bir şekilde faaliyetlerini sürdürmelerini sağlamak ve mevzuat ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapmak oldu.

Akhisar Öğretmenevi camlı salonda yapılan toplantıda, 5580 sayılı Özel Öğretim Kanunu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye uygun hareket edilerek eğitim-öğretime devam edilmesi, kurslarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na bağlı okul ve kurumlarda çalışan kadrolu öğretmenlerin çalıştırılmaması gerekliliği vurgulandı. Ayrıca, kaçak kurumlar, bölümler ve sınıflar konusunda Kaçak Tespit Komisyonunun görevleri ve yapacağı çalışmalar, yerleşim planları ile ilgili düzenlemeler, kurum açma izni ve çalışma ruhsatları ile ilgili konular, çalışma izni olmadan personel istihdamının yapılamayacağı konuları detaylı bir şekilde ele alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek denetimlerin önemi ve bu denetimlerin mevzuata uygunluk açısından büyük bir önem taşıdığı ve olası yaptırımlar belirtildi. Toplantıda ayrıca, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında özel öğretim kurumları ve bağlı kursların adına hayırlı bir dönem olması temennileri paylaşıldı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, özel öğretim ve kurs merkezlerinin mevzuata uygun ve kaliteli bir eğitim-öğretim hizmeti sunmalarının büyük bir önem taşıdığını vurgulayarak, tüm katılımcılara teşekkür etti. Toplantı sonrasında ilçede faaliyet gösteren özel öğretim ve kurs merkezi temsilcileri, yapılan bilgilendirmeleri değerlendirme fırsatı buldular.

2023/08/2023-08-26-17-54-12.jpg
2023/08/2023-08-26-17-54-15.jpg
2023/08/2023-08-26-17-54-17.jpg
Reklam
Reklam
Reklam
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyet'ten SİS Operasyonu
Emniyet'ten SİS Operasyonu
 Jandarma'dan Uyuşturucu Operasyonu
Jandarma'dan Uyuşturucu Operasyonu