Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
DOĞRULARI SÖYLEYECEĞİZ
sanalbasin.com üyesidir
sanalbasin.com üyesidir
Reklam
Reklam
Reklam
İSMAİL AYDIN

İSMAİL AYDIN

DOĞRULARI SÖYLEYECEĞİZ

02 Ağustos 2023 - 23:57
Reklam

Demokrasisi gelişmeyen ülkelerin ekonomileri de gelişmez… Son seçimlerde, insanların çoğunluğu demokratikleşme konusunda herhangi bir ilerleme olmayacağını bile bile iktidar partisinin yeniden iktidar olması için önemli çalışmalar sergiledi. Yakından şahit olduğum konulardan biriydi bu. Esnaf, sanatkâr, sanayici ve emekliler CHP’nin emeklilere önemli derecede vaatlerde bulunmasına rağmen tercih AK Partiden yana oldu.

HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLDU

Seçim sonrasında toplumun tüm katmanlarından gizlenen bir ekonomik buhran olduğu ortaya çıkmış olması müthiş bir hayal kırıklığına neden oldu. Akaryakıta gelen zamların iğneden ipliğe yansıdığı görünüyor. Girdi maliyetlerinin çoğalması ve maliyet enflasyonu altında bilhassa sabit gelirlilerin ezildiği gerçeği gözler önündedir. 

KÜÇÜK ESNAF BÜYÜK KAYIPLARLA KARŞI KARŞIYA

Memurlar, yeterli olmasa da, bir nebze olsun enflasyon canavarına yem edilmekten soyutlanmışlardır. Küçük esnaf girdi maliyetleri nedeniyle bugün sattığı malı yarın yerine koyamamaktan büyük kayıplarla karşı karşıyadır. Emekliler, ki onlar bizim büyüklerimizdir. Yaşam süreleri kısalmıştır. Bugün, bu ülkede bir gelişmişlik varsa onların ürettiği katma değer sayesinde olduğunun bilincinde bile değiliz. 

EMEKLİNİN ÜZERİNDEN SİLİNDİRLE GEÇİLDİ

Kısacası emeklinin üzerinden silindirle geçilmiştir. Bu emekli hala iktidardan bir iyileşme hareketi beklentisi içindedir. 15 milyon emeklinin oylarını kimse yok sayamaz. Çok önemli bir uyarıda bulunmak istiyorum, yarın parklarda bankların üzerinde kıvrılarak yatan büyüklerimizi görürsek şaşırmayalım. Maalesef bu, içler acısı bir durumdur. Ülke, bir beklenti içinde hedef gözetliyordu ve bu hedefin ilki 2023 hedefi idi.  Hedef bu ise diğer hedeflerden hemen vazgeçelim. Çünkü gelecek hedefler 2023 gibi olacaksa daha büyük yıkımlara hazır olalım anlamını taşır ki bu da gelecek kuşakların hazin sonu olur diye düşünüyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar