Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
"GELEMEM DiYORSUN"
AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

"GELEMEM DiYORSUN"

09 Haziran 2019 - 12:45

Bazen sorarlar hani nasılsın diye, hal hatır sorma adına. İçinde yangınlar olsada, kör kuyularda ışıksız kalmış olsanızda , boğuluyormuşcasına nefesiniz kesilsede denizde, canınız çok yansada iyiyim dersiniz, iyiyim teşekkür ediyorum siz nasılsınız diye de geçiştirirsiniz. Öyle zamanlardan geçer ki insanoğlu, kimseye gıkını çıkaramaz. Kahvesini ikram eder, sonra tatlı getirir yanında suyu, kolonyası ile uğurlar. Oysa ki ciğeri yanıyordur, çok özlemiştir can parçasını. Kimseye bir kelam edemez, misafirlere de hafiften tebessüm ederken umudunu kilitlemiş ve kaldırmıştır çoktan çatı katına.  Çaktırmadan uğurlar misafirleri, sonra mı? Ağlar gözleri kuruyana  kadar. Kan çanağından farkı yoktur gözlerinizinde , ruhunuzunda....
     Olmadı mı böylesi günleriniz olmuştur mutlaka. Çok acılar yaşayıp içinizin kasırgalardan yıkıldığı zamanlar. Özlemek ve kavuşma arzusu. Çok sevmek ve o güzel sesinden arabesk de olsa güzel bir şarkı dinlemek. Yeterki o söylesin ondan gelsin her ses dediğiniz...Nefesiniz, ömrünüz olanın yanıbaşınızda olmasını kim dilemez?
    Hasret, beyaz bayrak çekmiş ve teslim olmuştur yalnızlık rıhtımına. Çaresi mi zamandır, en iyi ilaç. Sabır en büyük hazine. Ya nasıl avutur gönülü insan? Özlem’i nasıl bastırır? Dua etmek en büyük yardımcındır. Koru dersiniz Onu, incinmesin hiç, zira okyanus gibidir yüreği , hiç eksik bırakmaz hiç bir şeyimizi.
    Gittiğin yedi gün, yedi sene canım , sen benim kalbimin yarısısın, diğer yarısı da bilirsin kimin? Kısaca ben seni öyle özledim ki! Yıllar, yollar girmiş sanki araya. Kavuşuruz elbet. Kavuşmak şeker, şerbet canım benim. İki gözüm, sevdam, ciğerparem, güzel gözlüm...Bazen dağ olsun yeter ki sağ olsun dedirtir insana hayat. Yaşayan bilir. 
     İyiyim vallahi iyiyim
     Sudan çıkmış balık nasıl olursa       
     öyle iyiyim 
     Kanadı kırık uçamayan kuş gibi
     Kelebek misali bir günlük ömür 
     kadar
     Dönmedolaba binemeyen çocuk   
      kadar
      İyiyim ben gerçekten 
      Sana yalnız sana özlem
      Gerçekten iyiyim
      Şairin dediği gibi
      “Herkese selam sana hasret” 
       bebeğim...

      Kavuşma anına kadar uykum firarda , seni çook seviyorum...
                             Aylin Öz.
 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar