Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
BOŞVER...
AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

BOŞVER...

17 Kasım 2019 - 22:09

Boşverin bazen. Dünya yansa umrumda değil diyenlerden oluverir. Kendimize küstüğümüz olmadı mı? Çocuğumuza kızdığımız.  Yanlış davrandığımız. Birileri incinmesin diye kırılıp , parçalandığımız. Vazgeçtiğimiz olmadı mı?

Yetemediğimiz, yorulduğumuz, bıkkınlık yaşadığımız, bazen telefona bile bakmak istemediğimiz, bırakın olun yahu!!! İnsanız robot değiliz ki...

Hep iyi olmak zorunda değilsin yada iyi görünmek. Bazen erken uyanmak istemeyebilirsin. Spora başlayıp yarıda bırakabilirsin. Sürekli temizlik yapmaktan sıkılabilirsin. Güzel görünmeyebilirsin. Annelik görevini askıya alabilirsin. Olur ya bıkarsın bazen. Herşey üstüne gelir, gücün tükenir. Nefes alırsın sadece yaşamak şöyle dursun. Unutursun yaşamayı unuttururlar. Olur ya  ütü bile yapmak canın istemeyebilir. Yorulabilirsin. Yap yap nereye kadar diyebilirsin. Evdekilerden yardım isteyebilir, kimse yardım etmese bile ortada bırakıp , kapıyı çekip uzaklaşabilir, bir çay bahçesinin sararan yaprakları arasında, yürüdükçe hışırtıları kulağında işitebilir, bergamot aromalı açık bir çay içebilirsin tekten gün ortasında...Güvercinleri izleyebilir hayal kurabilirsin.

Herşeyi bilmek zorunda değilsin bu mümkün olmayabilir arkadaşım. Bilemedim diyebilirsin. Bananeyi kullanabilirsin. Başkaları ne düşünür demeyi bırakabilirsin. Unutabilirsin, kızabilir, küsebilirsin. İyi fikir bulucu hep sen olmayabilirsin. Hayır yapamıyorum diyebilirsin. Eleştirebilirsin. İdeal anne yerine sevgi dolu anne olabilirsin. Korkabilirsin. Yaşam zor buna hakkın var. Yapmak kadar yapmama özgürlüğün var. Yapmaya da bilirsin.

Çaresizlik yaşayabilirsin. Sırtın sıvazlanmaya bilir. Yanağın hiç öpülmemiş, yüzün hiç gülmemiş olabilir. Yalnız kalabilirsin. Her zaman çare bulan, çözüm üreten olamayabilirsin. Kitap okumayı erteleyebilir, kahve içmeyi bırakabilirsin. Kendini dinleyip hiç dışarıya çıkmayabilirsin. Canının istediği gibi olabilirsin.

Hep iyi olamazsın, kendimize göre davranış sergileyen bir kadın olabilirsin. Korkma olur mu, beni kınarlar mı diye düşünme sakın, olur bazen .Mükemmel değil hiç kimse hepimizin vardır kusuru, kendini böyle de sevebilirsin. Unutma sakın!!
Aklında bulunsun.

Reklam

YORUMLAR

  • 2 Yorum

Son Yazılar