Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
SAĞLIK OLSUN
AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

AYLİN ÖZ

SAĞLIK OLSUN

05 Ocak 2020 - 17:31

Halk içinde muteber bir nesne yok Devlet gibi

Olmaya Devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

 

Hakikaten bir şey olmadığında üzülerek olsun sağlık olsun, yapacak bir şey yok diyoruz. Ancak laf olsun diye söylediğimiz  klişe sözler bunlar. Farkına varamadığımız, kıymetini bilemediğimiz.

 

Bu habere rast geldiğimde öyle umutlandım ve gözlerim yaşardı ki anlatamam.

 

Hani bir insana sorarsınız nasılsınız diye, laf olsun diye bazen iyiyim deriz, oysa doğan her güneş sağlığımız yerimizde ise çok daha güzel çok daha etkili. Sağlık başlıbaşına bir lütuf ve başlıbaşına nimet. En önce sağlık yaşamımızda. O oldumu gerisi kendiliğinden gelir. 

 

Haber aynen şöyleydi:

 

“KANSERDEN KURTULDU TURGUTREİS’DEKİ OTELİNİ LÖSEV’E BAĞIŞLADI

 

ANTERHABER - Kansere yakalanan Memduh Hacıibrahimoğlu (78) vasiyet yazarak Bodrum’daki otelini LÖSEV’e bıraktı. Hacıibrahimoğlu tedavi sonunda sağlığına kavuşunca vasiyetini bağışa çevirdi. Turgutreis mahallesi Bahçelievler Mahallesi’ndeki Rahat Apart Otel isimli tesisin yerinde şimdi lösemili çocukların tatil yaptığı LÖSEV Bodrum Çocuk Tatil Köyü var.”

 

Memduh Bey hastalanınca böylesi bir karar almış ve otelini bağışlamış. Bu arada kendi tedavisi yapılmış ve iyileşmiş. 

 

"LÖSEV yöneticilerini ve lösemili çocukları tanıdıkça vasiyet olarak LÖSEV’e ölümünden sonra bırakmayı düşündüğü otelle ilgili fikrini güncelledi ve tapusunu vakfa devretti. Eski butik oteli yıkarak tadil ettik ve 75 lösemili ve kanserli çocuğumuzun kalabileceği güzel bir çocuk köyüne çevirdik. Şimdi mart ile kasım ayları arasında yalnızca 3–18 yaş arası çocuğumuz ve yetişkin kanser hastalarımızın da tatil yapacakları, deniz havası alıp yüzebilecekleri, Bodrum’da eğlenecekleri bir tatil köyümüz var. Hastanemizde olduğu gibi tatil köyümüz de ücretsiz."

 

Bu haber çok sevindiriciydi. Kemoterapi döneminin nasıl geçtiğini, nasıl zor olduğunu yaşayan biri olarak bin kat daha sevindim inanın dostlar. Yataktan kalkamadığım, çocuğuma hasret kaldığım o zor günleri anımsadım. Adını duyduğumda midemin hala bulandığı o ilaçlar ah...Kimse yaşamasın istemem. Varsa da bir an önce şifa diliyorum. Direncini ve umudunu yitirmesin lütfen. Ben yaşam sevincimi onca sıkıntıya karşı hiç yitirmedim.

 

Haberi okuyunca çocuklar mutlu olacak diye çok sevindim. Dilerim hiç bir çocuk hasta olmasın . Bu dünya çocuklar olmadan çok anlamsız, ancak bazen oluyor böylesi üzücü durumlar. En azından en iyi koşullarda tedavi olmaları, yaşam umudunun fitilini ateşlediği için Memduh Beye ve eşine şükranlarımı sunuyorum. Pankreas kanserini yenmiş ve şu an dördüncü yılındaymış. Dilerim güzel yılları olsun. Yılın ilk güzel haberiydi , çok mutlu oldum çok umutlandım, böyle güzel insanlar var oldukça herşey daha güzel olacak. İyilik bulaşıcıdır unutmayalım.

 

Haberin sonunda LÖSEV Başkanı'nın şu sözleri çok manidardı:

 

Benim LÖSEV’i kurarken yazdığım çok anlamlı bir sloganımız var. ‘Mutluluk paylaştıkça artar.’ İnanın para da mal da han da saray da bu dünyada kalır. Önemli olan iyilik, sevgi ve hayır dualarıdır. Bunlarla hatırlanmaktan, iyilik ile anılmaktan daha büyük zenginlik yoktur.”

 

Gerçekten iyilik , güzellik paylaştıkça çoğalır. Ne kadar paylaşırsanız o kadar veya daha fazlası geri gelir. Bir çocuğun yüzünü gülümsemekten daha huzur verici şey ne olabilir ki? Sevindirin çocukları, sokak hayvanlarını, insanları. Yardıma ihtiyacı olan kim varsa dokunun imkanınız ölçüsünde. Sakın biter diye korkmayın, yankı gibidir hayat. Ne verirsen geri gelir. Güzel düşünün güzel olsun. 

 

Sağlığınız daim olsun. Böyle güzel haberlerin çoğalması umuduyla sağlıcakla kalmanızı canı gönülden diliyorum...

 

                    AYLİN ÖZ

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Deniz Artun
  4 ay önce
  Bizde boyle haberleri okudukca daha iyi oluyoruz
 • Hakkı Gençol
  4 ay önce
  Çocuklar bizim umudumuz geleceğimiz yarınlarımız. Bir çocuğu sevindirebilmek onu dünyaları versen o mutluluğu alamazsın elinden. Mutlu gülen bir çocuk hasta yatağında yatan hastayı bile gülümsetir. En büyük zenginlik sağlık bunun kıymetini bilelim şükredelim bu dünyadan hiç kimse birşey götürmüyor durumumuz var ise zorda o*** kişileri yardım yapalım kefenin cebi yok iyi olalım mazide güzel anılalım tüm insanlara sağlıklı, mutlu bir yıl dilerim.

Son Yazılar